top of page

БХАДЖА – Ж, З, И

 

 

Древният мироглед, към който са принадлежали нашите прадеди, е в основата на всички значими древни и съвременни религии, на всички древни философски школи, явни и тайни учения. Името му е БАЛКХАРА. В него е вложено познанието на нашите деди за същността, изграждането, съществуването, преобразуването и разграждането на всичко във Вселената. Но до тайните му може да се достигне единствено чрез свещения език на древните българи, БХАДЖА. Той е строго фонетичен език от двадесет и два звука, в които са закодирани двадесет и две висши понятия от мирогледа.

 

 

 

ХИМИЧЕСКИТЕ СИСТЕМИ

 

 

Ж – Символ за химическа система.

 

ДЖА – Изявена химическа система.

 

Всеки химически елемент и съединение има своя кристална структура. Най-разпространените кристали на земята са снежинките. Те всички са различни в детайлите, но винаги са еднакви по форма – шестолъчна. Затова звукът Ж – символът за химическите системи е получил графичен знак – буква от българската азбука с форма на снежинка.

 

Звукът Ж, в езика БХАДЖА, винаги се предшества от звука ДДЖА.

 

 

 

ИЗЯВЕНАТА ЧАСТ ОТ ЗАКОНА –

ЧОВЕШКОТО ПОЗНАНИЕ

 

 

З За физиката: Символ за изявената, материализираната част от Закона.

 

ЗЗа човека: Символ за човешкото познание, паметта, съхранените сведения.  За придобитото по сетивен път знание.

 

ЗА За физиката: Изявена, материализираната част от Закона.

 

Звукът Б от БХАДЖА, е символ за Мъдростта вложена от Мислителя в Единния природен Закон, който е съвършен и управлява всичко което се случва или би могло да се случи във Вселената.

 

Звукът Б, е символ за мисловната, непроявената част от Закона, а звукът З, е символ за изявената му, материализирана, видима част.

 

ЗАЗа човека: Човешкото познание, паметта, съхранените сведения.

     

Най-висшата чест, която е оказана на човека е, че може да опознава Закона

 

На дело, хората могат и възприемат по сетивен път само проявената, материализираната част от Закона и то само части от нея, които пребивават в човешката памет като съхранени сведения, знания. По-точно съзнания, със Закона.

 

Всичко открито от човека, като теория и практика, са възможности, мисли от Закона.

 

Хората могат да достигат и до мисловните възможности от Закона – Б, въображаемо, чрез своята мъдрост, а тя е различна от човешкото познание. Така твърди и Лао Дзъ: „Мъдрият не е начетен. Начетеният не е мъдър.”

 

Знаещият е ограничен в разбирането, тълкуването само на известните нему сведения, а мъдрият разгадава същността на непознатото и достига в дълбочина до невидими, абстрактни понятия.

 

ЗАПАД – Днес това е една от четирите географски посоки на света. Част от плоска, двуизмерна система положена и ориентирана върху земната повърхност. Но светът е триизмерен и преди тази система да се приложи двуизмерно, географски тя е била триизмерна, астрофизическа и посоките са имали други направления. За това ни подсказват и думите изток и запад от съвременния български език.

 

Запад, е вторият период от кръговрата, когато пространството се свива, а времето тече обратно.

 

Съществителното запад, идва от глагола западам. Той е различен от падам. Могат да западат цели държави, райони, градове, стопански отрасли, родове, хора и т. н.

 

Това означава, че материята не само пада надолу, като се стича и втича в Черната дупка, но и че губи качества, свива се и изчезва. Този е западът за древните.

 

В подкрепа на това ще цитирам текст от свещената „Книга за долното полукълбо” от древен Египет. Цитатът е от „Басня за слънчевата лодка”.

 

Денонощието – кълбото е разделено на двадесет и четири часа, като за долното полукълбо остават дванадесет. Ето какво пише за първия час.

 

 „1- я час на нощта. – Той слиза, този велик Бог, под земята, „арит”  на западния небосклон, който има окръжност 120 атруи; Боговете които са с него, минават в този арит. Той не се приближава до боговете на долното небе.

 

Величието на този велик Бог достига тогава до Уер-нес (небето) в едно поле, 309 атруи дълго и 120 атруи широко. Нте-му-ра е името на това първо поле на долното небе. Хенба-в-ш-у е името на боговете, които са с него. Погребалните почести, които се получават на земята с облеклото на истината (мумията), се пренасят в голямото долно небе.

 

Ето и още един цитат от свещена книга на древен Египет. „Книга за излаза от деня”, погрешно преведена като „Книга на мъртвите”. Цитатът е от „Глава за обществото на боговете”.

 

„О, ти, който установяваш намиращата се у мене тайна, произвеждайки преобразуванията, като Хепра, излизайки във вид на кръг за да осветяваш! Аз съм бил заченат на Западната част на Небето, аз давам светлина на душите в техния ковчег, аз хвърлям лъчи върху ония, които се намират затворени в клетка.”

 

„Аз приготвям добър път към вратите Тиау; върша това, защото придружавам оногова който е отпаднал и изнемощял, подкрепям го, защото онзи, който плаче е онзи от Западняците, когото спасявам, на когото аз съм Богът Акер от областта Акер.”

 

ЗАРЗа физиката: Изявената част от Закона – ЗА, се променя – Р.

 

ЗАРЗа човека: Човешкото познание – ЗА, се осъществява – Р.

 

ЗАРАЗа физиката: Изявената част от Закона – ЗА, е осъществена – РА.

 

ЗАРАЗа човека: Човешкото познание – ЗА, е осъществено – РА.

 

ЗАРАЗа човека: Маг, мъдрец.

     

ЗАРА, е първообразът на съвременните български думи: заря, зора, озарявам.

 

ЗАРА – В книгата „Веда Словена”, в „Толкованье, неразбрани речи” пише: „Зара: значи биларин, кой-то гледа на звездите и познава какво ще бъде.”

 

ЗАРАДХУСТРА, ЗАРА+ДХУ+СТРА, Заратустра – Име на древен персийски маг, мъдрец, създал дуалистичното философско-религиозно учение известно като Зороастризъм. ЗАРА е титла, за знаещ човек, а ДХУСТРА, е предмета на знанието му.

 

ЗАРЕВ МЕСЕЦ – В книгата „Веда Словена”, в „Толкованье, неразбрани речи” четем: „Есенскiй месец кого-то зафащала зимата.”

 

ЗДРАДЖ За физиката: Изявената част от Закона – З, се поляризира – Д и се проявяват – РА химически системи – ДЖ.

     

ЗДРАДЖ, е първообразът на съвременната българска дума здрач – полумрак.

 

Езикът БХАДЖА, е водил нашите деди от мрака към просветлението. В потвърждение на горното е следният откъс от книгата на Шри Свами Рама “Живот сред хималайските мъдреци”: "Този език е роден в Хималаите. Някои съвременни филолози се опитват да преведат и изтълкуват този израз (сандхйя баша) като “език на здрача”,…"    

 

ЗДРАДЖАЗа физиката: Изявената част от Закона – З, се поляризирана – Д и са проявени – РА химически системи – ДЖА.

 

ЗРАЗа физиката: Първоизява – РА на изявената част от Закона – З.

 

ЗРАЗа човека: Първоизява на човешкото познание. 

 

ЗРА, означава гледам, виждам и е първообразът на съвременните български думи: зрение, прозрях, зрелост. А заедно с тяхната еднозначна видя и производната и виделина, стигаме до единствения обект на човешкото зрение светлината, в прекия и преносен смисъл. Свет, в българския език означава светът и светлината.

 

 

 

ДОЛНАТА ВОДА –

ВТОРАТА ВСЕЛЕНСКА ПРОТИВОПОЛОЖНОСТ

 

 

И – Символ за Долната вода – Втората вселенска противоположност. 

 

ИВ – Долната вода – И, осъществява радиалното движение – В.

 

ИВА – Долната вода – И, е осъществила радиалното движение – ВА.

     

ИВА, е едно от имената на втория период от кръговрата – КХАЛИ, МАРСА, АДХАРМА, когато пространството се свива, а времето тече обратно.

 

Ако сравним имената и значенията от две символики за кръговрата, ще установим, че ИВА означава и Запад.

Ова – Ива – Ава – Ева

Юг – Запад – Север – Изток

 

ИЗТОК – Днес това е една от четирите географски посоки на света. Част от плоска, двуизмерна система положена и ориентирана върху земната повърхност. Но светът е триизмерен и преди тази система да се приложи двуизмерно, географски тя е била триизмерна, астрофизическа и посоките са имали други направления. За това ни подсказват и думите изток и запад от съвременния български език.

 

Съществителното изток идва от глагола изтичам. Всичко осезаемо около Земята изтича от земното ядро. Изток, е символ за четвъртия период от кръговрата, когато пространството се разширява, а времето тече в права посока.

 

За четвъртия период от кръговрата има сведения от древен Египет и от Библията. За Египет са от „Книга за долното полукълбо”, „Басня за слънчевата лодка”, края на текста за дванадесетия час на нощта.

 

„...Величието на този бог достига до тая страна, която е краят на безусловната тъмнина. Раждането на този велик бог, който се е появил в Хепер (бъдещия живот) е станало в тая страна. Името на вратата на тая местност е Тен-нете- у (врата на боговете). Името на това място е Хепер-т-кеку-с-атат-у-мес-т-у (произвеждане на (от) тъмнината, изгрев на ражданията).

 

Ония, които се намират в тая страна се покланят на този велик бог в мига на съединението му с Изтока на небето, те се провикват: „Раждане! Раждане! Произвеждане! Произвеждане! Всяка душа от небесния път поднася почестите си на твоята душа; тя се съединява с нея и земята, с твоите същности, господаря на благоговението!”

 

„Богът – Слънце когато достигне до горното полукълбо, се издига, образувайки въодушевените същества в собствената им страна.”

 

„Аз съм вчера и познат ми е утрешния ден. Господар на възкресението, тайна на душата – създателка на боговете, която произвежда жизнените храни за ония, които се приближават до запада на небето, управител на Изтока, господар на лицата, които сияят в неговата светлина, господар на излизащия из тъмнината бъдещ живот”

 

„Възвание към Ра: Лицето ти се развеселява от добрата истина която възвестяваш, която е влизането ти в небето на изходът ти на Изток.”

     

А ето и текстовете от Библията.

 

„Така той изпъди Адама; и постави на изток от Едемската градина херувимите и пламенния меч, който се въртеше, за да пазят пътя към дървото на живота.”

 

ИЛ – Долната вода – И, извършва кръговрат – Л.

 

ИЛ – Тежнението на Долната вода – Гравитацията.

 

ИН – Долната вода – И, е в покой – Н.

     

ИН – Мястото, където е установена в покой Долната вода И – Физическото ядро.

 

Фиизическото ядро в древността е наричано Авалока и Авалон – място на непроявеното. От това ИН, е думата in, в съвременния английски език, означаваща вътре.

 

ИНВ Китай: Като остатък от БАЛКХАРА, е запазен двуполюсния модел на Закона за единство и борба на противоположностите – Дуализма. „Всяко нещо, е в процес на търсене на своето равновесие, в непрекъснатата промяна, между положителния принцип Ян и отрицателния ИН.”

 

ИННИК, Ининак – Български народни названия за деня 22 Декември – Коледа от Българския зодиак и Нова година в Българския календар.

 

bottom of page